امام باقر علیه السلام می‌فرماید: هر زینتی که زن برای شوهرش بنماید ایرادی ندارد. زیباسازی زن و شوهر برای یکدیگر مخصوصا خود آرایی زن برای شوهر موردسفارش و تاکید اسلام و موجب محبوبیت وتسخیر قلب مرد و زن می‌گردد.«وسائل الشیعه14/135»

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر زنی که خود را خوشبو کند و از خانه خارج شود مورد لعنت قرار خواهد گرفت تا هنگامی که به منزل برگردد و زنی که خود را برای غیر شوهرش زینت و آرایش نماید خداوند او را به آتش جهنم می‌سوزاند.
«وسائل الشیعه14/113».

خودآرایی، جلوه‌گری و آرایش زنان برای نامحرمان به خاطر جاذبه‌های مهیج آن، آتشی است سوزان برروح و جان جوانان و مردان که آثار مصیبت بارآن آزردگی روانی، بیماری‌روحی، بی‌قراری، هیجان، ناکامی و به دنبال آن مسائل دیگر می‌باشد.

اشتراک گذاری این مطلب!

   دوشنبه 6 دی 1395نظر دهید »

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم از جبرئیل عیله السلام سوال فرمود:«آیا فرشتگان خنده و گریه دارند؟

جبرئیل فرمود: آری یا رسول الله، در چند مورد فرشتگان خنده و گریه دارند. یکی از آن موارد زمانی است که زن بی حجاب و بدحجاب می‌میرد و او را داخل قبر می‌گذارند و روی قبر را می‌پوشانند تا بدنش دیده نشود. دراین هنگام فرشتگان می‌خندند و می‌گویند: تا وقتی که جوان و جذاب بود با چهره و اندامش مردان را تحریک و تهییج می‌کرد و باعث گناه می‌شد (بستگان او از خود غیرت نشان نداده و او را به پوشش و حجاب تشویق و ترغیب نکردند) ولی اکنون که مرده و همه از نگاه کردن او نفرت دارند او را می‌پوشانند.

اشتراک گذاری این مطلب!

   دوشنبه 6 دی 1395نظر دهید »

اشتراک گذاری این مطلب!


موضوعات: حجاب
   جمعه 12 آذر 1395نظر دهید »

اشتراک گذاری این مطلب!

کلیدواژه ها: آزادی, شهید, فلسفه حجاب

موضوعات: حجاب
   شنبه 27 شهریور 1395نظر دهید »